کابل افشان 1×3 البرز الکتریک آلیجی

شرکت البرز الکتریک آلیجی با ارائه بهترین کیفیت  و با توجه به استاندارهای روز دنیا کابل افشان 1×3 را با بهترین قیمت نسبت به رقبای خود عرضه میکند . این امر به علت مجهز بودن این گروه صنعتی به پیشرفته ترین امکانات صنعتی در تولیدات سیم و کابل است ، که قیمت تولید را به صرفه تر و کیفیت محصولات را افزایش چشمگیری میدهد . 

عمده ترین کاربرد کابل افشان 1×3 البرز الکتریک آلیجی :

ایــن نــوع کابــل هــا در مراکز توزیع و نیز شبکه‌های مصرف، و در جاهایی که احتمال صدمات و تنش مکانیکی به کابل وجود ندارد به کار می‌رود.

معمولا کابــل هــای 3 در 1 افشان بــرای وســایل بــا تنــش مکانیکــی متوســط در لــوازم منــزل، آشــپزخانه و اداری ماننــد یخچــال، ماشــین لباسشــویی و غیــره مناســب اســت. ایــن کابــل هــا بــرای وســایل پخــت و پــز و گرمایشــی مشــروط بــه ایــن کــه در تمــاس مســتقیم بــا قســمت هــای داغ و یــا تحــت تاثیــر حــرارت قــرار نگیرنــد، قابــل اســتفاده اســت. همچنین در صنابع از این کابل برای کنترل و اتصال در ماشین‌ها، تسمه نقاله‌ها، خطوط تولید، صنایع ابزار آلات ماشین‌ها، خطوط مونتاژ پیشرفته، تجهیزات اتوماتیک برای تنش‌های مکانیکی متوسط استفاده می‌شود.

کابل افشان 1*3
کابل افشان 1*3
 

ویژگی ها و مزایای سیم افشان 1 در 3 البرزالکتریک آلیجی

 • انعطاف پذیری و دوام
 • مقاومت حرارتی عالی
 • استحکام کافی در برابر هیدروکربن ها، روغن ها، گریس ها و سوخت ها
 • عملکرد مناسب در برابر شعله
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و عدم اکسیداسیون در اثر نور خورشید
 • ایمنی بسیار بالا
 • مقاومت اسیدی و قلیایی بالا
 • ضد رطوبت و ضد کپک
 • مقاوم در برابر سایش و ضربات مکانیکی
 • نسبت سطح دایره به سطح مقطع، کم است، بنابراین جریان های اتصال کوتاه لحظه ای را تحمل کند.

برند

البرز الکتریک آلیجی

اصالت کالا

اصل و ساخت ایران

سال تولید

2022
_

مشخصات فنی

تعداد رشته

سه رشته

حداکثر مقاومت DC کابل در دمای 20 درجه سانتیگراد

3.3 اهم بر کیلومتر

جنس روکش

پی وی سی (PVC)

قطر رشته‌ها × تعداد رشته‌ها

24⨯0.2 میلی متر

کد کابلهای قدرت مطابق استاندار DIN/ VDE 0271/0276

NYAF

 UO/U ( ولتاژ بین هر رشته و زمین/ ولتاژ بین دو رشته)

300/500 ولت

میانگین قطر کلی
 

7.5 میلی متر

_

مشخصات ساختمان کابل

جنس هادی
 

هادی مسی کلاس 5

نوع هادی

افشان ( کلاس 5 )

نوع محافظ کابل

معمولی

ضخامت عایق

0.8 میلی متر
_

استانداردها،تاییدیه ها و سایر مشخصات

وزن تقریبی

80 کیلوگرم در هر کیلومتر

استانداردها

ISIRI (607)53

تاییدیه های داخلی

دارنده گواهینامه کاربرد علامت استاندارد اجباری از سازمان ملی استاندارد ایران , گواهینامه پژوهشگاه نیرو , تاییدیه سازمان نظام مهندسی شرکت توانیر

تاییدیه های بین المللی

اخذ گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت ISO 17025 – ISO 9001 – ISO 14001 – ISO 45001
گواهینامه کیفیت اتحادیه اروپا (CE)
 

برای دریافت قیمت به صورت لحظه ای در تمام ساعات شبانه روز کافیست با همکاران ما تماس بگیرید

(با توجه به متراژ درخواستی شما تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته شده است )

کیفیت کابل های 3 در 1 البرز الکتریک آلیجی

کابل های البرزالکتریک آلیجی در انواع مختلفی وجود دارند و متناسب با نیاز مشتری تحویل داده می شود. شرکت های زیادی در زمینه سیم وکابل فعالیت خود را آغاز کرده بودند و رقابتی در این صنعت به وجود آمد که هر کارخانه ای که محصول بهتری ارائه دهد برنده خواهد بود. کابل البرزالکتریک آلیجی 1 * 3 بسیار انعطاف پذیر است به علت هادی مسی موجود در آن و عایق به کار رفته در سیم 1 * 3 البرزالکتریک آلیجی از جنس pvc بوده که در برابر عوامل محیطی دچار خمیدگی و پوسیدگی نشود.

 

سرعت ، تقاضا و نیاز به سیم و کابل باکیفیت جهت تامین محیط ها به شدت احساس می شود بنابراین شرکت البرزالکتریک آلیجی با استفاده از تجهیزات و ماشینهای پیشرفته صنعتی و بهترینه مواد اولیه محصولی با کیفیت روانه بازار کرده و منجر به رقابت شرکت های تولید کننده می شود.

 

محصولات شرکت البرزالکتریک آلیجی و کابل افشان 1 * 3 البرز را می توان یکی از نمونه های موفق در بازار فروش سیم و کابل دانست که از هر نظر دارای کیفیت سطح جهانی و دارنده بقیه استاندارد ها می باشد، همچنین بهتر است بدانیم در حال حاظر کارخانه سیم ، شرکت البرزالکتریک آلیجی توان تولید بیش از یکصد نوع کالا در این بخش از محصولات را دارد.

ویژگی های کابل افشان 3×1 البرز الکتریک آلیجی

کابل 1 * 3 البرزالکتریک آلیجی، رسانای بسیار خوبی برای عبور جریان برق می باشد و بهترین ولتاژ برای بور جریان برق بین 300 تا 500 ولت می باشد. سیم 1 * 3 البرزالکتریک آلیجی در برابر فشار های متعدد و ضربات فیزیکی و مکانیکی مقامت بالایی دارد.

کابل افشان 3×1 با هادی مسی تولید می شود، هادی سیم های افشان با مس خلوص بالا می باشد و با استانداردهای ملی و جهانی تولید می شود. این کابل از 3 سیم که هرکدام از آن ها تعداد 24 رشته نازک مس با قطر 0.2 تشکیل شده است، درنتیجه سطح مقطع آن برابر 19.2 میلیمترمربع می‌باشد.

کابل افشان 1×3 البرز الکتریک آلیجی
کابل افشان 1×3 البرز الکتریک آلیجی

ضخامت عایق کابل افشان 3×1 ، 7.5 میلیمتر است، همچنین جنس عایق PVC است. قطر خارجی این سیم 5 میلیمتر است. حداکثر جریان مجاز عبوری از سیم با سطح مقطع 0/20، 16 آمپر می باشد و ولتاژ نامی آن 450/750 ولت در نظر گرفته شده است. دمای مناسب جهت استفاده از آن در حداقل و حداکثر مجاز، عددی بین 5 درجه منفی تا 70 درجه مثبت می باشد، در دمای بالاتر از میزان حداکثری 70 درجه، روکش سیم خاصیتش را از دست خواهد داد. عایق مصرفی در تولیدات سیم افشان موجب می شود که در صورت بروز آتش سوزی احتمالی، از گسترش حریق جلوگیری شود.

روکش pvc و عایق های skim دار

توجه داشته باشید که روکش pvc ، جهت استفاده در مکان های اسیدی و روغنی مناسب نمی باشد. عایق‌های skimدار (لایه رنگی که در لایه بیرونی پوسته قرار دارد) خاصیت عایقی خود را بهتر حفظ می کند. مس تیره یا سیاه شده به دلیل وجود اکسید مس می باشد. در صورتی که یک لایه اکسید مس روی آن را گرفته باشد، مقاومت سیم افزایش می یابد. عایق باید کاملا به مس چسبیده باشد، زیرا در غیراین صورت در هنگام انبساط و انقباض روکش می تواند منجر به اتصال کوتاه در قسمت اتصالات به دستگاه کلید و پریز شده و باعث برق‌گرفتگی یا آتش سوزی شود. 

کابل افشان 3 در 1 البرز الکتریک آلیجی
کابل افشان 3 در 1 البرز الکتریک آلیجی

کابل افشان 3×1 از تعداد زیادی رشته های نازک از جنس مس تشکیل شده است، این رشته های نازک مس به هم تابیده می شوند. به دلیل وجود مس های نازک تابیده شده در سیم افشان، این سیم بسیار نرم بوده و دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی می باشند. همچنین این محصول دارای کیفیت بالا و مقاومت در برابر نوسانات جریان برق می باشد. وزن یک حلقه 100 متری کابل افشان 3×1 ، 8 کیلوگرم می باشد. عایق مصرفی در تولید این سیم دارای رنگ بندی می باشد، رنگ عایق ها شامل، قرمز، آبی، زرد، سبز، قهوه ای، مشکی و … می باشد. انتخاب رنگ بندی براساس کاربردهای مختلف در مکان های متفاوت خواهد بود. سیم آبی برای نول استفاده می شود.

برای دریافت قیمت به صورت لحظه ای در تمام ساعات شبانه روز کافیست با همکاران ما تماس بگیرید (با توجه به متراژ درخواستی شما تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته شده است )

تاثیر درجه حرارت محیط بر جریان عبوری از سیم افشان 1 در 3

میزان جریان مجاز سیم در جدول بالا، در دمای 25 درجه اندازه گیری شده است. اگر درجه حرارت محیط، بیشتر بود، باید ضریب تصحیح، در میزان جریان، اعمال گردد. جدول ضرایب تصحیح به این صورت است:

سیم افشان 1 در 6

جدول ضرایب تصحیح جریان مجاز سیم

به عنوان نمونه اگر بخواهیم، جریان مجاز یک سیم افشان نمره 1 در کابل 3 زشته ای را در دمای 35 درجه اندازه گیری کنیم، میزان جریان مجاز را از جدول بالا، استخراج کرده و ضریب تصحیح را بر روی آن، اعمال می کنیم.

ضریب تصحیح در دمای 35 درجه، برابر است با 0.85، بنابراین میزان جریان 35 آمپر را در 0.85 ضرب کرده و جریان مجاز عبوری سیم،  29.75 آمپر به دست می آید.

تاثیر مسافت بر جریان مجاز عبوری از سیم افشان 1 در3

به طور معمول افت ولتاژ در سیم کشی هایی با فاصله نزدیک، وجود نداشته و یا مقدار آن، قابل اغماض است. اما وقتی مسافت سیم کشی، بالا باشد و از سیمی با طول بیشتر استفاده شود، دیگر نمی توان، از مقدار افت ولتاژ صرف نظر کرد و باید این میزان افت ولتاژ، با سطح مقطع بالاتر در سیم و کابل جبران گردد.

جریان مجاز عبوری از سیم افشان 1 در 3 در فاصله های طولانی تر، متفاوت است و طبق فرمول های خاصی اندازه گیری می گردد. برای سهولت کار تکنسین ها و مهندسین برق، جدول استانداردی، برای به دست آوردن جریان مجاز سیم در مسافت های مختلف، تهیه شده است. این جدول برای سیم های گروه 3، یعنی سیم هایی که به صورت آزادانه در هوا قرار دارند، به کار می رود.

سیم افشان 1 در 6

جدول تعیین جریان مجاز سیم با مسافت های گوناگون

به عنوان مثال، جریان مجاز عبوری از سیم نمره 1 در 3، در مسافت 10 متری، 58 آمپر است، اما همان سیم در فاصله 150 متری، دارای جریان مجاز 20 آمپر می باشد. بنابراین مشاهده می فرمایید که مسافت، تاثیر بسیار بزرگی در میزان جریان مجاز عبوری از سیم دارد که باید حتما توسط تکنسین ها و مهندسین برق در هنگام طراحی و سیم کشی مدنظر قرار داده شود.

و سخن پایانی این که سیم های افشان، دارای سطح مقطع های گوناگون هستند، از این رو حتما باید فاکتورهای مسافت و دمای محیط را در نظر گرفته و سپس سیم یا کابل مناسب را انتخاب نمود. انتخاب سیم، با سطح مقطع نامناسب می تواند، باعث تولید گرمای زیاد در عایق سیم شده و باعث ذوب شدگی روکش سیم شود که احتمال آتش سوزی و اتفاقات غیرمترقبه را بالا خواهد برد.

محاسبه حداکثر جریان مجاز سیم افشان 1 در 3

محاسبه جریان مجاز عبوری از سیم افشان 1 در 3، توسط فرمول خاصی انجام می شود. اما روش بهتر، این است که از جداول استانداردی که به این منظور، طراحی شده است، کمک گرفته شود. جدول زیر برای مسافت 50 متر و دمای 25 درجه سانتیگراد طراحی شده است.

جدول جریان مجاز سیم ها با توجه به سطح مقطع

سیم افشان 1 در 6

توضیحات جدول:

 • گروه 1: گروه 1 شامل سیم هایی هستند که از داخل لوله ها، عبور داده می شوند و تعداد سیم ها در هر لوله، یک تا سه سیم است.
 • گروه 2: گروه دوم، سیم هایی هستند که به صورت دو لایه یا سه لایه کشیده می شوند.
 • گروه 3: گروه سوم یعنی سیم هایی که به صورت یک لایه، در هوای آزاد کشیده می شوند و با سیم های مجاور، حداقل به اندازه سطح مقطع سیم فاصله دارند.

به طور مثال جریان مجاز عبوری از سیم افشان 1 در 3 که از لوله عبور داده می شود، در حداکثر مسافت 50 متر و دمای 25 درجه سانتیگراد، برابر است با 35 آمپر.

قیمت کابل افشان 3×1 البرز الکتریک آلیجی

 استفاده از کابل افشان 3×1 در انواع و اقسام پروژه های مختلف کاملا رایج می باشد . مواردی وجود دارد که هنگام خرید کابل افشان 3×1 باید مد نظر قرار گیرد. قیمت کابل برق افشان اولین موردی است که به ذهن خریداران خواهد رسید، حتما باید دقت نمود که سیم دارای نشان استاندارد می باشد. 

قیمت کابل افشان 3 در 1 البرز الکتریک آلیجی
قیمت کابل افشان 3 در 1 البرز الکتریک آلیجی

یکی از مشکلات صنعت سیم و کابل نوسانات قیمت جهانی مس می باشد، نوسانات قیمت مس باعث تغییر مداوم قیمت تمام شده برای تولید کننده می شود در نتیجه برای مثال قیمت سیم برق 3 در 1 که متاثر از میزان مس هست با تغییر قیمت مس به ناچار تغییر خواهد کرد و حاشیه سود پایین تولیدات منجر به تغییر قیمت برای مصرف کننده می شود.

قیمت کابل 3 در 1 البرز الکتریک آلیجی با دقت بالا و محاسبات دقیق برای تعیین سودی معقول تعیین شده است قیمت سیم برق شرکت البرز الکتریک آلیجی با درنظر داشتن کیفیت بالا، مبلغی منصفانه جهت خریداران می باشد.

برای دریافت قیمت به صورت لحظه ای در تمام ساعات شبانه روز کافیست با همکاران ما تماس بگیرید

(با توجه به متراژ درخواستی شما تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته شده است )

❤️ برای مشاهده نظر خریداران ، آشنایی با محیط کارخانه ، نمایندگی های فروش و اطلاع از آخرین تخفیف ها و پیشنهادها با شبکه های اجتماعی ما بپیوندید . ❤️

_

لینک های مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید